Twitter
linkedin
Google+
facebook

Vzdelávací zájazd
Doprava lietadlom
Iba vo vybrané dátumy
 • Popis
 • Termíny
 • Cena
 • Akcia

Turistický zájazd do Moldavska

 

Moldavsko (Moldavská republika) je štát vo východnej Európe, hraničí s Rumunskom a Ukrajinou. Povrch Moldavska tvorí zvlnená rovina s výbežkami euroázijskej stepi, najvyšší vrchol má výšku 430 m nad morom. Napriek tomu je tu čo obdivovať: lesy, jaskyne, vodopády, unikátne prírodné pamiatky, plné zrúcanín starobylých miest, kláštorov a pevností. I napriek tomu, že Moldavsko je krajinou s bohatou históriou a množstvom zaujímavých turistických lákadiel, dodnes zostáva pomerne neznámou cestovateľskou destináciou.

Nezvyčajné rozmanitosti prírodných rezervácií a jedinečných geologických a historických pamiatok európskej a svetovej hodnoty spôsobili za posledné desaťročie rozmach rôznych foriem cestovného ruchu. Najvýznamnejšie postavenie však má vidiecky cestovný ruch. Poľnohospodárstvo a malebná krajina Moldavska ponúka rôzne možnosti pre turistov, ktorí chcú zostať v strede prírody: vidiecky stýl ubytovania s možnosťou zoznámenia sa s miestnou históriou, folklórom, miestnou zábavou a tradíciami, zobrazenia rôznych remesiel pre turistov s príležitosťou zúčastniť sa ich výroby pri poháriku domáceho vínka a stole plného národných jedál. Poďte sa s nami prejsť Moldavskom!

Čítaj viac
Vzdelávací zájazd
Doprava lietadlom
Iba vo vybrané dátumy
 • Popis
 • Termíny
 • Cena
 • Akcia

Gastronomický zájazd do Moldavska

 

Moldavsko (Moldavská republika) je štát vo východnej Európe, hraničí s Rumunskom a Ukrajinou. Povrch Moldavska rovinatý, najvyššia nadmorská výške je 430 m nad morom. Nachádza sa v podnebí, v ktorom sú dlhé a horúce letá a pomerne studené zimy s nízkym objemom zrážok, čo dáva pevný základ pre poľnohospodárstvo a vinohradníctvo.

Moldavsko je krajinou s etnickými tradíciami, s komplexnou a bohatou históriou a ľudovými zvykmi, ktoré sú ovplyvnené hlavne rumunskou, ale i ukrajinskou, bulharskou, gréckou a tureckou kultúrou. To isté sa dá povedať o moldavskej kuchyni. Gastronómia by sa dala opísať slovným spojením „z každého rožka troška“. Základom moldavskej kuchyne je „mamaliga“ – kukuričná kaša, ktorá sa servíruje s pečeným mäsom, syrom a zeleninovým šalátom. Hlavné jedlá sú najmä z mäsa. Robia sa tu rôzne guláše, slepačie vývary, boršč, pečené alebo grilované bravčové a hovädzie mäso. Pokrmy sa servírujú s lokálnym vínom alebo koňakom, čo vytvára neskutočnú atmosféru pohody a raja. Poďte si to s nami vychutnať!

Čítaj viac
Vzdelávací zájazd
Doprava lietadlom
Iba vo vybrané dátumy
 • Popis
 • Termíny
 • Cena
 • Akcia

Nový rok v Moldavsku

 

Hľadáte originálne miesto kde osláviť nový rok? Ponúkame Vám Moldavsko. Tu budete mať možnosť osláviť nový rok v atmosfére zábavy a dobrej nálady. Ponoríte sa do miestnych tradícií, ochutnáte výborné jedlo, výnimočné moldavské víno a roztancujete svojho spoločníka počas živých moldavských tancov.

Moldavsko (Moldavská republika) je štát vo východnej Európe s unikátnymi prírodnými a historickými pamiatkami, plné zrúcanín starobylých miest, kláštorov a pevností. Je známe ako most k východným kultúram, je tu zaujímavé pozorovať splynutie západnej kultúry s východnou, ktoré si národ láskyplne zachováva. Okrem toho výsadné postavenie tu má oddávna vinárstvo, ktoré je dokonca kultúrnou tradíciou, ktoré sa zachováva viac ako 3000 rokov. I preto sa tu nachádzajú množstvá podzemných pivníc, dlhých niekoľko kilometrov, ktoré sa dajú obzrieť z pohodlia autobusu. S pohárikom vína by bolo hriech neochutnať tradičné národné jedlá, ako je slepačia zama, golubci, mamaliga, huspenina, placinty, ktoré pozostávajú prevažne z mäsa (hovädzie, jahniace, kuracie, bravčové) s prísadami zeleniny. Už teraz to rozvoniava... Šťastný nový rok 2015!

Čítaj viac

Nový rok v Moldavsku

There's no promo.

Vzdelávací zájazd
Doprava lietadlom
Iba vo vybrané dátumy
 • Popis
 • Termíny
 • Cena
 • Akcia

Povinný vinný zájazd do Moldavska

 

Moldavsko (Moldavská republika) je štát vo východnej Európe, hraničí s Rumunskom a Ukrajinou. Povrch Moldavska tvorí zvlnená rovina s výbežkami euroázijskej stepi, najvyšší vrchol má výšku 430 m nad morom. Moldavsko má miernu kontinentálnu klímu s teplým letom a pomerne chladnou zimou. Keďže až 75 krajiny pokrýva černozem, najrozvinutejšie odvetvie je poľnohospodárstvo. Výsadné postavenie tu má oddávna vinohradníctvo a spracovanie hrozna na rôzne druhy vín, sektu (šumivého vína) a koňaku. Dokonca je kultúrnou tradíciou, ktoré sa zachováva viac ako 3000 rokov. Mnohé moldavské rodiny majú svoj vlastný recept na výrobu vína, ktorý si chránia už dlhé generácie.

Vďaka francúzskym kolonistom, ktorí sa objavili v Moldavsku v 19. storočí, sú tu vysadené všetky dnes svetovo uznávané odrody vinnej révy. Darí sa tu tak modrým odrodám Merlot a Cabernet Sauvignon, ako aj bielym Chardonnay a Sauvignon. Najviac vinohradov je v okolí hlavného mesta v centrálnej časti, ďalšie známe miesta sú Bardar,Cricova, Čimišlija, Čumaj, Puhoj a Pukar.

V súčasnosti moldavské víno prežíva veľký prerod, a to vďaka zahraničným investorom, ktorí investujú do modernej techológie a dozerajú na kvalitu. Dôraz je kladený na kvalitu, nie kvantitu. Vysádzajú sa nové vinice s kvalitnými klonmi svetových odrôd, preto ich vína majú zaujímavé chuťové nuanse. Aké? Poďte si ich s nami vychutnať...!

Čítaj viac
Vzdelávací zájazd
Doprava lietadlom
Iba vo vybrané dátumy
 • Popis
 • Termíny
 • Cena
 • Akcia

Za koňakom do Moldavska

 

Moldavsko (Moldavská republika) je štát vo východnej Európe, hraničí s Rumunskom a Ukrajinou. Povrch Moldavska tvorí zvlnená rovina s výbežkami euroázijskej stepi, najvyšší vrchol má výšku 430 m nad morom. Keďže má Moldavsko miernu kontinentálnu klímu a až 75 krajiny pokrýva černozem, najrozvinutejším odvetvím je poľnohospodárstvo a vinohradníctvo.

Výsadné postavenie má tu spracovanie hrozna na rôzne druhy vín, sektu (šumivého vína) a koňaku, ktoré patria k najdôležitejším vývozným artiklom Moldavska. Koňak je silný alkoholický nápoj zlatej jantárovej farby. Jeho výroba je dlhodobý proces meraný na roky. Jeho výroba je dlhodobý proces meraný na roky. Zlatý mok z hrozna sa naleje do dubových sudov a tam zreje minimálne po dobu troch rokov. Koňak sa podáva zásadne pri izbovej teplote 20-22°C pred i po jedle v koňakovom pohári v tvare tulipána. Vôňa koňaku má náznak korenia, vanilky, dreva, sušeného ovocia a kvetín. Koňak ako nápoj sa pije s noblesou. Vychutnáva sa pomaly, bez zbytočného náhlenia a stresu aj kvôli liečivým vlastnostiam konaku. Výborne sa k nemu hodí kvalitná cigara, syry, čokoláda, olivy, ovocie, zákusky i káva... Pridajte sa k nám!

Čítaj viac

Za koňakom do Moldavska

 • apríl - september

Za koňakom do Moldavska

There's no promo.

Doprava lietadlom
Iba vo vybrané dátumy
 • Popis
 • Termíny
 • Cena
 • Akcia

Kultúrno-poznávací zájazd do Moldavska

 

Moldavsko (Moldavská republika) je štát vo východnej Európe, hraničí s Rumunskom a Ukrajinou. Povrch Moldavska tvorí zvlnená rovina s výbežkami euroázijskej stepi, najvyšší vrchol má výšku 430 m nad morom. Napriek tomu je tu čo obdivovať: lesy, jaskyne, vodopády, unikátne prírodné pamiatky, plné zrúcanín starobylých miest, kláštorov a pevností. Vzhľadom na to, že Moldavsko je známe ako most k východným kultúram, je zaujímavé pozorovať splynutie západnej kultúry s východnou, ktoré si národ láskyplne zachováva.

Moldavsko má miernu kontinentálnu klímu s teplým letom a pomerne chladnou zimou. Keďže až 75 krajiny pokrýva černozem, najrozvinutejšie odvetvie je poľnohospodárstvo. Výsadné postavenie tu má oddávna vinohradníctvo a spracovanie hrozna na rôzne druhy vín, sektu (šumivého vína) a koňaku. Vinárstvo je dokonca kultúrnou tradíciou, ktoré sa zachováva viac ako 3000 rokov. Mnohé moldavské rodiny majú svoj vlastný recept na výrobu vína, ktorý si chránia už dlhé generácie. I preto sa tu nachádzajú množstvá podzemných pivníc, dlhých niekoľko kilometrov, ktoré sa dajú obzrieť z pohodlia autobusu. S pohárikom vína by bolo hriech neochutnať tradičné národné jedlá, ako je slepačia zama, golubci, mamaliga, huspenina, placinty, ktoré pozostávajú prevažne z mäsa (hovädzie, jahniace, kuracie, bravčové) s prísadami zeleniny. Už teraz to rozvoniava...

Čítaj viac